Plastal

Asortyment produktów Plastmo Polska Sp. z o. o. wciąż się rozszerza, od 2003 roku firma posiada w swojej ofercie orynnowania metalowe spełniające normę europejską EN 612 przyjętą przez Polskę w roku 1999 i oznaczoną PN-EN 612. Zarówno profil rynien jak i przekrój rur produkowanych przez Plastmo Polska, posiadają znormalizowany przez UE kształt. Pozostałe elementy odpowiadają wymogom DIN EN ISO 9001. Grubość używanej do wytwarzania systemu blachy jest również zgodna z w/w normą europejską.

Rynny metalowe "Plastal" produkowane są w rozmiarach 280/Ø87 mm ,333/Ø100 mm oraz 400/Ø150/Ø120. Zaletą oferowanych kształtek takich jak: narożnik, mufa, kolano jest wykonanie ich metodą tłoczenia z jednego kawałka blachy.

Rynny metalowe produkowane są z miedzi, tytan-cynku i stali powlekanej poliuretanem w rozmiarach 280/Ø87 mm, 333/Ø100 mm oraz 400/Ø150/Ø120.

Systemy miedziany i tytanowo-cynkowy mogą być łączone poprzez tradycyjne lutowanie lub przy użyciu zatrzaskowej złączki z uszczelkami. System powlekany łączy się poprzez złączę z uszczelkami. W bogatej ofercie firmy znajdują się elementy zarówno pozwalające na wykonanie instalacji do dachów o kształtach prostych jak i tych zaprojektowanych z dużą fantazją.

Metalowe rynny charakteryzują się wysoką trwałością gdyż materiały użyte do ich produkcji nie wymagają dodatkowych powłok zabezpieczających, a w przyszłości prac renowacyjnych. Kwaśne deszcze, związki siarki zawarte w powietrzu i ekstremalne warunki pogodowe: wiatry, silne mrozy i duże ilości śniegu nie stanowią zagrożenia. Powyższe atrybuty sprawiają, że systemy rynien metalowych "Plastal" mogą prawidłowo funkcjonować przez wiele lat.

Miedź. Trwałość i klasyczna elegancja.

Zabytkowe miasta w Polsce i na świecie łączy ten sam element architektoniczny - posiadają piękne zielone kopuły i dachy pokryte miedzią. Efekt starzejącej się miedzi jest symbolem architektonicznej elegancji, długowieczności i klasy. Metal ten wystawiony na działanie czynników atmosferycznych pokrywa się patyną tj. zielonymi związkami miedzi. Najnowsze badania potwierdzają, że nalot ten trwale chroni rynny i blachy dachowe przed szkodliwym oddziaływaniem czynników atmosferycznych. Jest to szczególnie ważne w dzisiejszych czasach ze względu na wysoki poziom zanieczyszczenia środowiska, gdyż kwaśne deszcze i związki siarki zawarte w powietrzu są bardzo agresywne dla powierzchni metalowych.

Miedź stosowana na dachach nie wymaga prac konserwacyjnych koniecznych w przypadku innych materiałów co sprawia, że jest najbardziej ekonomicznym tworzywem. Pokrycia dachowe, rynny i inne elementy wykonane z miedzi mają trwałość od 100 do 300 lat.

Tytan-Cynk. Trwałość i nowoczesność.

Materiał ten popularnie nazywany tytancynkiem w rzeczywistości jest stopem cynku (zawartość ok. 99 %) oraz tytanu, miedzi i aluminium (w sumie 1% zawartości). Powstał on na zachodzie Europy w latach 60 jako odpowiedź na silne zanieczyszczenie środowiska naturalnego. Tytancynk jest jednym z najtrwalszych stopów, z których wykonuje się systemy odwodnień. Nie konserwowana blacha tytanowo-cynkowa zachowuje dobrą jakość do 120 lat (w zależności od warunków atmosferycznych i stopnia zanieczyszczenia środowiska). Może z nią konkurować jedynie blacha miedziana, której trwałość szacuje się nawet na 300 lat. System tytanowo-cynkowy z biegiem czasu pokrywa się patyną tj. pasywującą warstwą wydłużającą znacznie jego żywotność. Ponadto nie wymaga on malowania czy pokrywania innymi substancjami konserwującymi.

Blacha tytanowo-cynkowa jest niepalna i wolna od jakichkolwiek szkodliwych substancji.

Blachę tytan-cynkową można stosować z:

  • aluminium
  • ołowiem
  • stalą nierdzewną
  • stalą ocynkowaną

Blachy tytan-cynkowej nie można stosować z:

  • miedzią
  • stalą tzw. czarną
  • niezabezpieczonymi papami bitumicznymi  (korozja tlenowo-kwasowa)
  • świeżym wapnem, cementem, gipsem  (korozja zasadowa)

1. Rynna 2. Rynajza długa 3. Rynajza czołowa 4. Rynajza czołowa przetłoczona 5. Rynajza czołowa plastikowa 6. Rynajza uniwersalna 7. Narożnik zewnętrzny 8. Narożnik wewnętrzny 9. Narożnik o dowolnym kącie zewnętrzny 10. Narożnik o dowolnym kącie wewnętrzny 11. Złączka rynny z uszczelką 12. Dekiel do lutowania uniwersalny 13. Dekiel do lutowania lewy/prawy 14. Dekiel z uszczelką 15. Dylatacja 16. Sztucer 17. Sztucer prosty 18. Sztucer przegubowy 19. Kolano 7220. Rura spustowa 31. Zbieracz deszczówki 21. Obejma ze sztyftem 22. Obejma ze śrubą 23. Mufa 24. Trójnik 7225. Opornik 26. Rzygacz 27. Sitko 28. Kołnierz kanalizacyjny 29. Wulsta 30. Kosz zlewowy prostokątny 31. Zbieracz deszczówki 32. Zakończenie systemu 33. odsadzka 34. Wylewka

 

TA STRONA UŻYWA COOKIE

X Nie pokazuj więcej
Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki